Aynı gün teslim seçeneğini görmek için gönderim yapmak istediğiniz şehri, ilçeyi ya da mahalleyi yazabilirsiniz.
 

Balık Yemleri 


Balık yemleri, sevimli minik dostunuzun doğru beslenmesinde ilk adımdır. Yemlerin balığınızın doğal ve beslenme alışkanlıklarına göre seçilmesi gerekirken, oldukça zengin bir çeşitliliğe sahiptir. Cinsine göre değişen yem seçiminde balığınızın otçul ya da etçil bir tür mü olduğu ana kriterdir. Otçul balıklarda beslenme doğada bitki ve algler ile sağlanırken, akvaryum da bu beslenme sebze ve meyveler içeren yemlerle desteklenmektedir. Etçil türlerde ise gerekli olan balık yemi, solucan gibi diğer omurgasız canlılardan, diğer balık türlerinden ve böceklerden oluşan canlı yemlerdir. Balığınızın beslenmesini şayet doğal ortamına göre yapmak istiyorsanız, yem seçiminde birçok kritere dikkat etmelisiniz.


Balık Yemleri Çeşitleri


Balık yemleri çeşitleri, bakımı yapılmak istenen balık türüne göre değişiklikler gösterir. Oldukça zengin ürün çeşitliliğine sahip yemler, akvaryum balıkları ve avlanma amacıyla üretilen yemler şeklinde iki ana türe ayrılırken, kesinlikle ikisinin birbirinin yerini tutmayacağı bilinmelidir. Akvaryum yem çeşitleri arasında granül yemler, canlı balık yemleri, çubuk balık yemleri, pul şeklinde yemler, tablet şeklinde yemler, krill balık yemi, mikromin balık yemi gibi birçok çeşit bulunur. Bunun yanında günlük verilen yemler, tatil akvaryum balık yemi, silikon balık yemi ve yavru balık yemi olarak da farklı çeşitlendirilebilir. 


Her birinin kendine has özelliği bulunan bu balık yem çeşitleri, farklı paket büyükleri veya sunumlarla piyasada satışa sunulmaktadır. Balığın büyüklüğüne ve özelliğine göre seçilen bu yemlerden mesela granül yemler ebat olarak küçük olduğu için küçük akvaryum balıklarının beslenmesinde sıklıkla tercih edilir. Pek çok balığın lezzetli bulduğu canlı yemler ise yengeç, çağanoz, ciğer, sülük, kurt, midye, kalamar ,mamun, böcek, solucan veya karidesten üretilirler. Farklı işlemlerden geçirilen bu canlı yem ürünleri, dondurularak üretilir. Dolayısıyla önerilen saklanma koşullarında saklanması önemlidir. Bu kadar zengin çeşitliliğe sahip yemlerde, farklı marka ve içeriklere göre  akvaryum balık fiyatları da değişiklik göstermektedir. 


Balık Yemleri Nasıl Seçilmelidir?


Balık yemleri nasıl seçilmelidir? Sorusu tüm balık bakanlar tarafından sıklıkla araştırılan bir konudur. En fazla bakılan balıkların arasında gelen Japon ve beta balıkları için genelde pul ve granür balık yemleri önerilmektedir. Ciklet balıkları hem etçil hem de otçul özelliklere göre beslenirken, yine granür ve pul balık yemleri günlük beslenme için tercih edilen çeşitler arasındadır. Pul ve canlı yemlerle beslenmesi tavsiye edilen zebra balıklarının ise bazı dönemlerde beslenme alışkanlıklarının değişebileceği göz ardı edilmemelidir. 


Canlı yem tüketmeyi seven diğer balık türleri arasında gelen moli balıkları ise genel anlamda yem seçmezler. Ancak doğum sürecinde beslenmesinin farklı yem çeşitleri ile takviye edilmesi gerekebilir. Doğal ortamında yoğun bitki içerikli alanlarda yaşayan ve çikletin bir türü olan melek balıkları ise canlı yem ve kuru yemlerle dönüşümlü olarak beslenebilecek bir balık türüdür. Sizde sevimli dostlarınızın sağlıklı beslenmesi için kaliteli ve ekonomik yem arıyorsanız, zengin balık yemi çeşitlerimizi inceleyebilir, seçimlerinizi pratik bir şekilde yapabilirsiniz.

thumb
Ürün Bulunamadı
Bu kategoride ürün bulunamadı.
Gösterilen: 0 ile 0 arası, toplam: 0 (0 Sayfa)

EVCİLMARKETİM.COM olarak projemize başlarken Ülke genelinde yardıma ve beslenmeye muhtaç sahipsiz can dostlarımızın belirli bir sorumluluğunu üzerimize almayı ana ilkelerimizden biri haline getirdik. Siz değerli hayvan sever dostlarımızın da EVCİLMARKETİM.COM üzerinden yapacağı her alışverişten, sokaktaki can dostlarımıza düzenli olarak mama bağışı yapılacaktır.

EVCİLMARKETİM.COM olarak can dostlarımız için en iyi hizmeti vermek adına çalışmaktayız. Can dostlarımız için en kaliteli beslenme, sağlık, bakım ve yaşam ürünlerine EVCİLMARKETİM.COM üzerinden ulaşabilirsiniz.

Can dostlarınız için binlerce çeşit marka ve ürünleri uygun fiyat ve avantajlarla sizlere sunduk. Satışa sunulan tüm ürünlerimiz hijyen ve sağlık kurallarına uyularak korunmakta ve en hızlı şekilde sizlere ulaştırılmaktadır.

Marka ve ürünleri seçerken can dostunuzun yaşını, boyunu, cinsini, sağlık durumunu ve veteriner hekiminizin önerilerini göz önünde bulundurmayı unutmayın. Sürekli güncellenen kampanyalarımızdan yararlanmak için hemen sitemize üye olup güvenli bir şekilde alışverişinizi tamamlayabilirsiniz.

Aynı Gün Teslimat İmkanı
Aynı Gün Teslimat
Saat 17:00'e kadar verdiğiniz siparişler aynı gün kapınızda.
Güvenli ve Kolay Alışveriş
Güvenli ve Kolay Alışveriş
Ödeme ve adres bilgilerinizi kaydedin, güvenli alışveriş yapın.
Yüzlerce Farklı Mağaza
Yüzlerce Farklı Mağaza
Dilediğiniz her yerden güvenli alışverişin keyfini çıkarın.
Sorunsuz İade Seçeneği
Sorunsuz İade Seçeneği
Aldığınız ürünü iade etmek hiç bu kadar kolay olmamıştı.
Anasayfa
Kategoriler
Sepetim
Arama Yap
Hesabım
Uygulamalarımızı İndirdiniz Mi ?