Aynı gün teslim seçeneğini görmek için gönderim yapmak istediğiniz şehri, ilçeyi ya da mahalleyi yazabilirsiniz.
 

Yetişkin Köpek Maması


Sevimli dostlarımız köpeklerin beslenmesi, sağlıklı büyümeleri ve uzun yaşamaları için önemlidir. Köpek beslenmesinde yaşları, ırkı en önemli konulardan biri olduğu için yetişkin köpek maması alırken bu kriterlere dikkat edilmelidir. Köpeklerin beslenmesine başlamadan mutlaka bir veteriner hekime kontrole götürmek gereklidir.


Alerjisi olan besinler tespit edilerek bu besinler köpeğe verilmemelidir. Veterinerin önerileri doğrultusunda köpekler uygun bir beslenme planı yapmak gereklidir. Yavru köpekler ile yetişkin köpeklere aynı mama verilmesi uygun değildir. Yavru köpekler yetişkin adult köpek mamalarını sindirmede zorlanır ve zamanla bağırsaklarında sorunlar oluşabilir.


Yetişkin köpekler ise yavru köpek mamaları ile doymazlar. Köpekler 12 aylık olana kadar yavru köpek olarak bilinir ve buna uygun olarak yavru köpek maması tüketmelidir. Bundan sonra ise yetişkin köpek maması ile yaşamına devam eder. 


Yetişkin Köpek Beslenmesi


Sevimli dostlarımızın ihtiyaçları doğrultusunda birçok farklı marka ve çeşitli köpek mamaları üretilmiştir. Bu mamalar 1 kg ile 20 kg arasında üretilir. Yetişkin köpek maması seçerken köpeğin damak tadına uygun olan sevdiği mamaları aynı zamanda besin içeriği yüksek ve doyurucu mamaları tercih etmelisiniz. Mamalar köpeklerin uzun veya kısa yaşamasında da etkilidir. Bu nedenle içeriğinde tüm vitamin ve mineralleri içeren kaliteli yetişkin köpek maması tercih edilmelidir.


Kuru mamalar köpeklerin ihtiyaç duyduğu besin kaynaklarını daha çok içerirler. Bu nedenle yetişkin köpekleri beslenirken daha çok kuru mamalar verilmelidir. Kuru mamalar saklanması kolay, uzun süre saklanabilir ve daha hijyenik mamalardır. Ancak sürekli aynı mamayı verirseniz köpeğiniz mamadan sıkılır ve reddeder. Bu nedenle arada yaş mama ya da ödül maması ile köpeğinizi mutlu etmelisiniz. Farklı markaların kuru mamalarını denerken tekdüze bir beslenmeden kaçınarak köpeğinizin beslenmesini düzene oturtmak gereklidir. 


Yetişkin Köpek Maması Çeşitleri


Ödül mamaları diğerlerine göre daha lezzetlidir ve köpeklerin sevdiği içeriklerdir. Ödül mamaları köpeklere eğitim sürecinde çeşitli komutlar öğretilirken onlara motivasyon kazandırmak amaçlı verilir. Köpekler farklı bir şey yediğini hisseder ve bu sayede daha enerjik olurlar.


Köpeğe mama verilirken yanında mutlaka bir miktar temiz su da verilmelidir. Yetişkin köpek maması çeşitleri, tavuklu, balıklı, somonlu köpek maması, ördekli, etli, pirinçli olarak birçok çeşitte bulunur. Bununla birlikte düşük tahıllı köpek mamaları, vegan köpek mamaları da mevcuttur. Fazla kilosu ola sevimli dostlarımız için ise diyet yetişkin light köpek maması alabilirisiniz. İhtiyacınız olan tüm yetişkin köpek maması çeşitlerin evcil marketim olarak sizlere hızlı ve güvenli alışveriş imkânı sunmaktayız.

thumb
Ürün Bulunamadı
Bu kategoride ürün bulunamadı.
Gösterilen: 0 ile 0 arası, toplam: 0 (0 Sayfa)

EVCİLMARKETİM.COM olarak projemize başlarken Ülke genelinde yardıma ve beslenmeye muhtaç sahipsiz can dostlarımızın belirli bir sorumluluğunu üzerimize almayı ana ilkelerimizden biri haline getirdik. Siz değerli hayvan sever dostlarımızın da EVCİLMARKETİM.COM üzerinden yapacağı her alışverişten, sokaktaki can dostlarımıza düzenli olarak mama bağışı yapılacaktır.

EVCİLMARKETİM.COM olarak can dostlarımız için en iyi hizmeti vermek adına çalışmaktayız. Can dostlarımız için en kaliteli beslenme, sağlık, bakım ve yaşam ürünlerine EVCİLMARKETİM.COM üzerinden ulaşabilirsiniz.

Can dostlarınız için binlerce çeşit marka ve ürünleri uygun fiyat ve avantajlarla sizlere sunduk. Satışa sunulan tüm ürünlerimiz hijyen ve sağlık kurallarına uyularak korunmakta ve en hızlı şekilde sizlere ulaştırılmaktadır.

Marka ve ürünleri seçerken can dostunuzun yaşını, boyunu, cinsini, sağlık durumunu ve veteriner hekiminizin önerilerini göz önünde bulundurmayı unutmayın. Sürekli güncellenen kampanyalarımızdan yararlanmak için hemen sitemize üye olup güvenli bir şekilde alışverişinizi tamamlayabilirsiniz.

Aynı Gün Teslimat İmkanı
Aynı Gün Teslimat
Saat 17:00'e kadar verdiğiniz siparişler aynı gün kapınızda.
Güvenli ve Kolay Alışveriş
Güvenli ve Kolay Alışveriş
Ödeme ve adres bilgilerinizi kaydedin, güvenli alışveriş yapın.
Yüzlerce Farklı Mağaza
Yüzlerce Farklı Mağaza
Dilediğiniz her yerden güvenli alışverişin keyfini çıkarın.
Sorunsuz İade Seçeneği
Sorunsuz İade Seçeneği
Aldığınız ürünü iade etmek hiç bu kadar kolay olmamıştı.
Anasayfa
Kategoriler
Sepetim
Arama Yap
Hesabım
Uygulamalarımızı İndirdiniz Mi ?