Aynı gün teslim seçeneğini görmek için gönderim yapmak istediğiniz şehri, ilçeyi ya da mahalleyi yazabilirsiniz.
 

Kuş Yemleri


Kuş yemleri, kuşların doğal beslenme ortamında yedikleri tohumlara en yakın tohum, bitki ve meyve taneleri seçilerek hazırlanmaktadır. Böylelikle kuşunuzun fiziksel sağlığı koruyabilirken, gelişimini de sağlıklı olarak sürmesini sağlayabilirsiniz. Sevimli küçük dostunuzun, enerjik ve mutlu olması için beslenmesinde protein ve karbonhidrat içeren besinler tüketmesi gerekir. Günlük rutin beslenme ve bakımında tüketilen yemlerin ayrıca taze olması da oldukça önemlidir. Böylelikle kuş yemi içeriğindeki besin değerlerinden maksimum seviyede alabilir ve sağlıklı bir yaşam sürdürebilir.


Kuş Yemleri Çeşitleri


Kum yemleri çeşitleri sevimli minik dostunuzun lezzetli bulabileceği zengin bir çeşitlilik içerir. Çoğunlukla tüketilen kuş yemleri arasında farklı meyve taneleri, ballı tohumlar, tahıllar, buğday, sarı, bakliyat tohumları ve Nijerya tohumlarının karışımı yemler bulunur. Kuşunuzun sindirim ve gaga sağlığı içinde oldukça önemli olan kuş yem çeşitleri, unlu veya yağlı tohumlar olarak da hazırlanabilir. Ancak her iki türde protein, karbonhidrat ve yağ içermektedir. Ayrıca ödül yemleri olarak hazırlanan kuş yemi minik dostunuzun eğitim sürecinde komutların pekiştirilmesi açısından da etkili bir araçtır.


Beslenme özellikle kafes hayvanları açısından son derece değerlidir. Durum böyle olunca minik sevimli dostunuzun ihtiyacı olan tüm besin, vitamin ve minareleri sağlayacak kuş yemleri seçilmesinin önemi daha iyi anlaşılabilir. Bir yemin içerdiği besinler evcil hayvanınızın, tüm vücut metabolizmasının işleyişinde rol oynar. Mide rahatsızlıklarından tutun da bağırsak işleyişi, enerji metabolizması hatta nefes alıp vermesinde bile etkilidir. Bu yüzden bütün kuş bakım ürünleri arasında en fazla titizlik gösterilmesi gereken yemlerdir denilebilir. Hatta öyle ki kuş yemleri, bir kuşun yaşam süresi üzerinde de direkt etkili bir faktör olarak da görülebilir.


Kuş Yemleri Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?


Kuş yemleri seçerken nelere dikkat etmelisiniz? Konusunda bilgi sahibi olmanız, minik dostunuzun ihtiyacı olan tüm besinleri sağlamanız anlamına gelmektedir. Piyasada farklı kuş yemi markaları ve içeriklerde yemler bulunurken bu size yapacağınız seçimde alternatifler sunar. Farklı amaçlarla üretilmiş kuş yemleri çeşitleri ve takviyeler arasında ödül yemleri, krakerler, gaga taşları, tohumlar, vitaminler içeren yemler bulunur. Genel anlamda günlük tükettiği kuş yemleri seçerken bile kuşunuzun türüne ve yaşına göre ihtiyacı olan besinler göz önüne alınmalıdır.


Muhabbet kuşu, papağan, bülbül ve kanarya gibi birçok kuş türü arasından hangisini beslediğiniz kuş yemi seçiminizde öncelikli bir kriterdir. Özellikle kuşunuzun evinize ve size adapte olma sürecinde ödül yemleri vermeniz minik dostunuzun güven ve aidiyet duygusunun pekiştirilmesinde de önemli bir rol oynar.  Özellikle kuşunuzun boşaltım ve sindirim sorunları varsa kabuksuz yemler seçmeniz ise kuşunuzun bu sorununu aşmasını sağlayarak yaşam kalitesi üzerinde yarar sağlayabilir.


Siz de minik dostunuz için yem almak istiyorsanız sayfamızı ziyaret edebilir, kaliteli ve besin değerleri yüksek kuş yemleri çeşitleri arasından ihtiyacınız olan yemi seçebilir, siparişinizi verebilirsiniz.

thumb
Ürün Bulunamadı
Bu kategoride ürün bulunamadı.
Gösterilen: 0 ile 0 arası, toplam: 0 (0 Sayfa)

EVCİLMARKETİM.COM olarak projemize başlarken Ülke genelinde yardıma ve beslenmeye muhtaç sahipsiz can dostlarımızın belirli bir sorumluluğunu üzerimize almayı ana ilkelerimizden biri haline getirdik. Siz değerli hayvan sever dostlarımızın da EVCİLMARKETİM.COM üzerinden yapacağı her alışverişten, sokaktaki can dostlarımıza düzenli olarak mama bağışı yapılacaktır.

EVCİLMARKETİM.COM olarak can dostlarımız için en iyi hizmeti vermek adına çalışmaktayız. Can dostlarımız için en kaliteli beslenme, sağlık, bakım ve yaşam ürünlerine EVCİLMARKETİM.COM üzerinden ulaşabilirsiniz.

Can dostlarınız için binlerce çeşit marka ve ürünleri uygun fiyat ve avantajlarla sizlere sunduk. Satışa sunulan tüm ürünlerimiz hijyen ve sağlık kurallarına uyularak korunmakta ve en hızlı şekilde sizlere ulaştırılmaktadır.

Marka ve ürünleri seçerken can dostunuzun yaşını, boyunu, cinsini, sağlık durumunu ve veteriner hekiminizin önerilerini göz önünde bulundurmayı unutmayın. Sürekli güncellenen kampanyalarımızdan yararlanmak için hemen sitemize üye olup güvenli bir şekilde alışverişinizi tamamlayabilirsiniz.

Aynı Gün Teslimat İmkanı
Aynı Gün Teslimat
Saat 17:00'e kadar verdiğiniz siparişler aynı gün kapınızda.
Güvenli ve Kolay Alışveriş
Güvenli ve Kolay Alışveriş
Ödeme ve adres bilgilerinizi kaydedin, güvenli alışveriş yapın.
Yüzlerce Farklı Mağaza
Yüzlerce Farklı Mağaza
Dilediğiniz her yerden güvenli alışverişin keyfini çıkarın.
Sorunsuz İade Seçeneği
Sorunsuz İade Seçeneği
Aldığınız ürünü iade etmek hiç bu kadar kolay olmamıştı.
Anasayfa
Kategoriler
Sepetim
Arama Yap
Hesabım
Uygulamalarımızı İndirdiniz Mi ?